Ustaw jako stronę główną Dodaj do ulubionych

 
 
  
  
 

Regionalny Konkurs Piosenki Angielskiej English Song 2010.

Już po raz siódmy Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Ełku we współpracy z Ełckim Centrum Kultury zorganizował regionalny Konkurs Piosenki Angielskiej English Song 2010. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Starosty Ełckiego, Pana Krzysztofa Piłata oraz Prezyenta Ełku, Pana Tomasza Andrukiewicza. Eliminacje do konkursu obyły się 8 kwietnia – wzięło w nich udział 37 wykonawców: 32 solistów, 3 zespoły oraz 2 duety w kategoriach gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne. Jury w składzie Ewa Kamińska, Bożena Urban oraz Małgorzata Kruczewska postanowiło zakwalifikować do finału po 7 wokalistów z każdej kategorii. Finałowy konkurs odbył się 21 kwietnia. Był to koncert 13 świetnych, przyprawiających o dreszcz emocji wykonań (jedną osoba niestety nie mogła wystąpić z powodu choroby) na bardzo wysokim poziomie, przekonując nas po raz kolejny, jak ogromny potencjał drzemie w uczestnikach. Publiczność świetnie się bawiła, a każdego z wykonawców wynagradzała gromkimi brawami.
W trakcie obrad Jury, dla publiczności wystąpiła Klaudia Możyło, która jedynie ze względu na wiek nie mogła stanąć w konkursowe szranki, oraz Piotr Karpienia.

Jury postanowiło przyznać następujące miejsca:
W kategorii gimnazja:
I miejsce – Patrycja Makowska, Gimnazjum nr 2 w Ełku
II miejsce – Marta Ulikowska, Gimnazjum nr 2 w Olecku
III miejsce – Aleksandra Steckiewicz, Publiczne Gimnazjum w Wieliczkach

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce – Paula Waraksa, LO w Gołdapi
II miejsce – Arkadiusz Szulc i Sylwester Jurkowski, ZSZ w Gołdapi
III miejsce – Oliwia Sobolewska, II LO w ZS nr 1 w Piszu

Nagrodę Publiczności otrzymała Lidia Graczyk z Gimnazjum w Orzyszu

Składamy serdeczne podziękowania naszym sponsorom za wsparcie finansowe i rzeczowe. Nagrody w tym roku wręczali Pan Starosta i Pan Michał Jodko, dyrektor MODN w Ełku. Pan Starosta ufundował dla zwycięzców radiomagnetofony. Wszyscy finaliści otrzymali słowniki, książki z gramatyką języka angielskiego, książeczki do czytania w języku angielskim, plecaki, torby, długopisy, książki o Ełku i okolicach i inne gadżety ufundowane przez Prezydenta Ełku, Starostwo w Piszu, wydawnictwa Oxford University Press, Macmillan, Longman, księgarnię Bookland z Białegostoku i firmę Transbud w Ełku.

Izabela Łochowska

Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek.  Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

 

MODN w EłkuOstatnia zmiana: 29 kwietnia 2010