Ustaw jako stronę główną Dodaj do ulubionych

 
    
 
  

 

Aktualności

 

Konferencja w trosce o ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

Wydawnictwo Szkolne PWN oraz Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Ełku zapraszają na Regionalną Konferencję Szkolnictwa Specjalnego na temat: „Rehabilitacja społeczna i zawodowa osób z niepełnosprawnością intelektualną” z udziałem dyrektorów i nauczycieli z Mazur i Podlasia, która odbędzie się 7 września 2016 r. w siedzibie MODN w Ełku, ul. Sikorskiego 5A o godzinie 14.00.

Celem konferencji jest przedstawienie warunków niezbędnych do prawidłowej edukacji uczniów z niepełnosprawnością intelektualną, ciekawych rozwiązań w organizacji polskich placówek specjalnych oraz doświadczeń innych krajów europejskich w edukacji i rehabilitacji zawodowej osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz poznanie Państwa opinii w tym zakresie.

Program konferencji przewiduje omówienie tematyki: kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017, rehabilitacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnością intelektualną w Polsce i w Europie, przykładów dobrych praktyk działania w szkolnictwie specjalnym, wspierania nauczycieli kształcenia specjalnego, wykorzystanie publikacji PWN Pewny start w kształtowaniu umiejętności społecznych uczniów z niepełnosprawnością intelektualną. Przewidujemy między innymi wystąpienia: Wicestarosta Ełcka – Anna Iwaszko, Warmińsko-Mazurski Wicekurator Oświaty – Wojciech Cybulski, Lidia Klaro-Celej– Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, Stanisław Jaskólski – Wydawnictwo Szkolne PWN.

Prosimy o zgłoszenie udziału w spotkaniu telefonicznie – 87 6211071 bądź drogą elektroniczną – modn@modn. elk.pl.

Program konferencji w załączniku

 

 

MODN w EłkuOstatnia zmiana: 24 sierpnia 2016