Warsztaty kulinarne Erasmus+

23.03.2018r Odbyły się warsztaty kulinarne zorganizowane wspólnie przez Szkołę Podstawową im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach, MODN w Ełku oraz Zespół Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku.

Uczestnikami zajęć była międzynarodowa grupa nauczycieli ze szkół współpracujących w programie Erasmus+, projekcie „A child is a World – dziecko jest całym światem". W warsztatach brali udział nauczyciele z sześciu krajów: Łotwy, Włoch, Rumunii, Niemiec, Bułgarii i Turcji – łącznie 24 osoby.

Warsztaty poprowadziły: Anna Czyż – nauczycielka ZS nr 6 w Ełku, Urszula Walas – nauczycielka ZS nr 6 w Ełku oraz Dorota Kozłowska - nauczycielka ZS nr 6 w Ełku oraz doradca metodyczny w MODN w Ełku. W warsztatach uczestniczyła także pani Katarzyna Grzymkowska również nauczycielka ZS nr 6 pełniąca funkcję tłumacza języków angielskiego i niemieckiego.

Temat warsztatów to „Tradycyjne potrawy kuchni polskiej”. Cel zajęć: zapoznanie uczestników warsztatów z klasycznymi potrawami kuchni polskiej. Nauczyciele w dwóch grupach wykonali pierogi i szarlotkę. Warsztaty przebiegały bardzo sprawnie, wszyscy pracowali solidnie i z dużym zaangażowaniem, starając się aby efekt końcowy był znakomity. Były wspólne rozmowy podczas gotowania i przy stole, wspólne zdjęcia, a na końcu certyfikaty ukończenia „kursu” przygotowania potraw polskich. Uczestnicy wyrazili wielkie zadowolenie z zajęć, potrawy bardzo im smakowały, podobała się także atmosfera i organizacja przedsięwzięcia.

Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek.  Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

Foto: MODN w Ełku

 

 

MODN w EłkuOstatnia zmiana: 06 kwietnia 2018