Ustaw jako stronę główną Dodaj do ulubionych

 
 
  
  
 

.

 

Regionalna Konferencja "Życie i twórczość Michała Kajki”

Regionalna Konferencja „ Życie i twórczość Michała Kajki” z okazji 160 rocznicy urodzin poety miała miejsce 20 czerwca 2018 roku w Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Ełku. W konferencji wzięli udział uczniowie, rodzice oraz nauczyciele szkół i przedszkoli z powiatów: ełckiego, giżyckiego, gołdapskiego, oleckiego, piskiego i węgorzewskiego.
Konferencję rozpoczął dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Ełku Dariusz Jurczykowski. Historię Mazur oraz życie i twórczość Michała Kajki przedstawił zebranych kierownik Muzeum Michała Kajki w Ogródku Sławomir Szymankiewicz.
Zebrani wysłuchali wierszy Michała Kajki w wykonaniu uczniów ełckich szkół podstawowych nagrodzonych w międzyszkolnym konkursie recytatorskim dla klas IV-VII zorganizowanym przez Mazurskie Towarzystwo Naukowe w Ełku i Szkołę Podstawową nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku .
Ogłoszone zostały wyniki konkursów organizowanych przez Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Ełku:
- konkursu plastycznego pod patronatem Małgorzaty Kopiczko Senatora RP „Na mazurskiej ziemicy jezior zgoła nie zliczy…”. Ilustracja do wiersza Michała Kajki;
- konkursu pod patronatem Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty oraz
Wojciecha Kossakowskiego Posła na Sejm RP na prezentację multimedialną poświęconą życiu i twórczości Michała Kajki.
Uczniowie szkół i przedszkoli – autorzy prac, które zostały ocenione w konkursach najwyżej, otrzymali nagrody rzeczowe.

Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek.  Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.

 

MODN w EłkuOstatnia zmiana: 12 lipca 2018