Ustaw jako stronę główną Dodaj do ulubionych

 
 
  
  
 

.

 

Regionalna konferencja matematyczna pt. „Rozwijanie kompetencji matematycznych uczniów”

28 października 2019r. w Ełku odbyła się regionalna konferencja matematyczna pt. „Rozwijanie kompetencji matematycznych uczniów”. Gospodarzem spotkania był Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Ełku w współpracy z Powiatowym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Giżycku, Politechniką Białostocką, Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Łomży, Firmą Edukacyjno-Wydawniczej ELITMAT, Gdańskim Wydawnictwem Oświatowym, Kołem Pomorskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki.

Uroczystego otwarcia konferencji dokonali pani Bożena Giedziuszewicz – Dyrektor PORE w Giżycku oraz pan Michał Jodko - Dyrektor MODN w Ełku.

Podczas czterogodzinnej konferencji nauczyciele matematyki szkół średnich i podstawowych mieli okazję wysłuchać kilku wykładów poświęconych kształceniu i rozwijaniu kompetencji matematycznych uczniów.

Pierwszy wykład "Jak rozwijać wyobraźnię geometryczną ucznia z wykorzystaniem m. in. "Punktowców” poprowadziła Marzenna Grochowalska z Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego. Prelegentka ukazała możliwości pracy z uczniem w oparciu o błędy uczniowskie oraz pokazała jak rozwijać wyobraźnię geometryczną ucznia. Dariusz Kulma z Firmy Edukacyjno-Wydawniczej ELITMAT przedstawił zagadnienia dotyczące skutecznego, ciekawego, barwnego i nietypowego nauczania matematyki. Ireneusz Dzida z OKE w Łomży mówił o nauczycielach-egzaminatorach oraz o tym, jak wykorzystać błędy ucznia w przygotowaniu uczniów do egzaminów zewnętrznych. Dr inż. Rajmund Stasiewicz z Politechniki Białostockiej przedstawił ofertę współpracy uczelni technicznej ze szkołami zachęcając nauczycieli do udziału w konkursach rozwijających wiedzę i umiejętności matematyczne organizowanych przez Politechnikę i kierowanych do uczniów.

Konferencja była znakomitą okazją do poznania nowatorskich rozwiązań pracy z uczniem na lekcjach matematyki w szkołach podstawowych i średnich oraz pozwoliła nauczycielom biorącym w niej udział na wymianę doświadczeń i dzielenie się dobrymi praktykami z własnego warsztatu pracy nauczyciela- matematyka.

Doradcy metodyczni:
 Ewa Ładna - doradca metodyczny PORE w Giżycku
Tomasz Wierzchowski - doradca metodyczny Mazurski ODN w Ełku
 

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze   

 

MODN w EłkuOstatnia zmiana: 07 listopada 2019