Ustaw jako stronę główną Dodaj do ulubionych

 
 
  
  

Wyjazd studyjny do Rygi (Łotwa)  28-29 września 2007 r.


W dn. 28- 29 września odbył się wyjazd studyjny doradców metodycznych MODN w Ełku do Polskiej Szkole Średniej im. Ity Kozakiewicz w Rydze. W wyprawie uczestniczyło 17 osób, a głównym celem przedsięwzięcia było udzielenie wsparcia placówce, która przygotowuje uczniów także do zdawania polskiej matury. Dla absolwentów, którzy chcieliby podjąć studia w Polsce, to wielka szansa, a dla ich nauczycieli- nie mniejsze wyzwanie. Dyrektor MODN w Ełku, Pan Michał Jodko wystąpił do wydawców podręczników z prośbą o materiały, którymi można byłoby wesprzeć nauczycieli z polskiej szkoły w Rydze. Na apel odpowiedziały m. in.: WSiP, Nowa Era, Mac Edukacja, WSzPWN. Dzięki temu udało się zgromadzić siedem dużych kartonów z podręcznikami, materiałami metodycznymi oraz przykładowymi arkuszami maturalnymi. Do rąk Pani Dyrektor Marii Fomin-Puziny trafiła też ofiarowana przez MODN encyklopedia multimedialna. Dyrektor MODN w Ełku zaprosił nauczycieli z polskiej szkoły w Rydze do współpracy i do odwiedzenia naszego ośrodka.
Uczestnicy wyjazdu zwiedzili też Ryską Starówkę, oglądali występy łotewskich zespołów ludowych (pokazy taneczne i popisy wokalne) oraz podziwiali rozmaite wyroby rękodzielnicze prezentowane w stolicy Łotwy z okazji dożynek. Ze względu na walory krajobrazowe niezwykle interesujący okazał się kurort nadmorski Jurmala, natomiast przykładem ciekawej architektury był XVIII- wieczny pałac w Rundale z imponującymi ogrodami, które z wielką pieczołowitością są rekonstruowane.
Pobyt pracowników MODN Ełk w Polskiej Szkole Średniej w Rydze ma szansę stać się początkiem trwałych kontaktów pomiędzy placówkami.
 Tekst: Anna Kisiel

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

Zobacz więcej fotografii

J.Kunicki

Stronę odwiedzono razy.

 

J. Kunicki MODN w EłkuOstatnia zmiana: 30 listopada 2011