Ustaw jako stronę główną Dodaj do ulubionych

 
    
 
  

 

Aktualności

Przygoda z matematyką w Szkole Podstawowej nr 2 w Ełku – projekt „Rusz głową”

We wrześniu, październiku i listopadzie, w Szkole Podstawowej nr 2 w Ełku przeprowadzanych było wiele dodatkowych działań związanych z innowacyjnymi sposobami poznawania przez młodzież świata matematyki. Były one realizowane w ramach Programu „mPotęga”, którego organizatorem jest Fundacja mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć.

Celem organizatorów tego konkursu grantowego było: stworzenie ciekawych, innowacyjnych, metod i narzędzi edukacji matematycznej; zachęcenie nauczycieli i osób pracujących z młodzieżą do sięgnięcia po nowe metody przekazywania wiedzy matematycznej; zainteresowanie dzieci i młodzieży matematyką i wciągnięcie ich w aktywny proces wykorzystywania tej wiedzy, poprzez pokazanie praktycznych zastosowań matematyki. Tegoroczna, ogólnopolska, edycja była rekordowa: nagrodzono aż 209 z 880 nadesłanych wniosków, m.in. przedstawiony przez Szkołę Podstawową nr 2 w Ełku.

We wrześniu zorganizowano m.in.: warsztaty dla rodziców: „Tabliczka mnożenia spełnia marzenia”; uczniowie klasy 6B i klasy 4B opracowali rymowanki matematyczne dotyczące tabliczki mnożenia, a z najciekawszych pomysłów powstała książeczka wydana w formie papierowej „Śpiewająca tabliczka mnożenia”.

Kolejnym działaniem było przeprowadzenie sondy ulicznej, której celem było sprawdzenie, czy dorośli pamiętają tabliczkę mnożenia. Pod koniec września w Centrum Edukacji Ekologicznej uczniowie, rodzice i nauczyciele wzięli udział w terenowej grze dydaktycznej w której wykorzystano zadania dotyczące tabliczki mnożenia. Odbyły się także warsztaty plastyczno - matematyczne, których wytworem była gra planszowa „Na skróty”.

W październiku przeprowadzono VIII Międzyszkolny Konkurs Sudoku pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Ełku. Konkurs został przeprowadzony przy współpracy z Mazurskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Ełku.

Odbyły się także Rozgrywki Matematyczne klas piątych i szóstych, w ramach których przeprowadzono 5 konkursów: gra dydaktyczna ,,Złam szyfr”, ,,Zamknij obwód – domino”, kryptoarytmetyka - ,,Ukryte napisy”, „Znajdź najszybszy szlak” oraz „Liczę szybko i dobrze”.

W listopadzie odbyło się wyjście uczniów „dwójki” do Zespołu Szkół nr 6 w Ełku na warsztaty kulinarne Master Szef „Kłótnie figur na talerzu”. Powstała również książeczka „Śpiewający przewodnik po figurach”.W grudniu nastąpiło podsumowanie wszystkich działań przeprowadzonych w ramach Programu „mPotęga”.
 

 

MODN w EłkuOstatnia zmiana: 26 stycznia 2017