Ustaw jako stronę główną Dodaj do ulubionych

 
 
  
  
 

 

 

„Wdrażanie i monitorowanie podstawy programowej”
to temat wiodący konferencji regionalnej, która miała miejsce w MODN Ełk 26 lutego 2018 r.

Program konferencji objął wystąpienie Warmińsko-Mazurskiego Wicekuratora Oświaty Wojciecha Cybulskiego, który zachęcił do zaangażowania w obchody nowego święta Dnia Żołnierzy Wyklętych, zasygnalizował nowe rozwiązania krajowego programu doradztwa metodycznego. Szczególnie uzupełnił swój komunikat w sprawie prac domowych i ciężkich tornistrów, wskazując, że nie podważa autonomii szkoły w tym i żadnym innym zakresie.

„Skuteczność pracy nauczyciela to nie realizacja zaplanowanego materiału, ale trwałe osiągnięcia uczniów” – to myśl przyświecająca wystąpieniu Anny Gocłowskiej z Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie. Prezentacja pod tytułem „Wdrażanie podstawy programowej - troska o fundament pracy szkoły i realizacja priorytetu MEN” zawierała treści o podstawie programowej, która jest fundamentem pracy szkoły/przedszkola; o planowaniu procesu edukacyjnego; o monitorowaniu realizacji podstawy programowej i efektów podstawy programowej; o zadaniach nauczycieli wynikających z podstawy programowej; o zmianach i działaniu w warunkach zmiany. Po wystąpieniach możliwa była dyskusja.

Szczególne zainteresowanie uczestników wzbudziła propozycja karty monitorowania podstawy programowej w szkole podstawowej autorstwa Anny Gocłowskiej. Wzór dokumentu został udostępniony uczestnikom do wykorzystania.


Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

 

MODN w EłkuOstatnia zmiana: 04 marca 2018