,,Od grosika do złotówki” realizacja projektu w szkołach

W grudniu 2017r. dwustu uczniów klas drugich z Ełku, gminy Ełk, Kowale Oleckie i Olsztyna rozpoczęło realizację projektu edukacyjnego ,,Od grosika do złotówki”. Swoją 10 miesięczną podróż po Galaktyce Finansów i Oszczędzania uczniowie rozpoczęli od poznania Grosika, zorganizowania miejsca w swojej klasie, w którym będą prowadzić dziennik- mapę podróży po planetach: Grosik, Portfelik, Skarbonka, Zabawka, Parasol, Złotówka. Dzieci wykonały Rakietę - kapsułę mądrości, do której będą wrzucały swoje przemyślenia z międzyplanetarnych podróży.

W styczniu na planecie Grosik uczniowie poznali znaczenie pojęć moneta, nominał, bilon, awers, rewers, PLN, NBP. Nauczyli się przeliczać pieniądze, wypowiadali się na temat znaczenia pieniędzy w życiu rodziny. Wspólnie z grosikiem rozłożyli Parasol bezpieczeństwa i rozmawiali o bezpiecznych feriach.

W lutym Grosik zabrał dzieci na planetę Portfelik. Tutaj uczniowie rozmawiali o wolontariacie i o tym kim jest wolontariusz. Zastanawiali się nad sposobami zarabiania oraz bezpiecznego przechowywania pieniędzy. Dowiedzieli się jak wygląda i do czego służy karta płatnicza. Pod Parasolem bezpieczeństwa uczyli się jak prosić o pomoc, kogo alarmować i gdzie dzwonić w przypadku zagrożenia. Podejmowanym zadaniom towarzyszyła zgodna współpraca, muzyka, śpiew, zabawy ruchowe, dzieci wykonywały zadania plastyczne i techniczne. W tych niezwykle ciekawych podróżach uczestniczyli nie tylko dzieci i nauczyciele ale również rodzice.

Po każdych zajęciach z Grosikiem dzieci otrzymują do domu naklejkę- temat do rozmowy z rodzicami ,,Porozmawiaj ze mną o ..). W styczniu dzieci rozmawiały z rodzicami o tym w jaki sposób zabezpieczamy pieniądze, a w lutym jak można zarabiać pieniądze i jak bezpiecznie korzystać z karty płatniczej. Wkrótce kolejne wieści z podróży z Grosikiem po Galaktyce Finansów i Oszczędzania.

Trener projektu ,,Od grosika do złotówki”: Beata Chmielewska

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

Od grosika do złotówki

MODN w EłkuOstatnia zmiana: 12 marca 2018