Ustaw jako stronę główną Dodaj do ulubionych

 
 
  
  
 

.

 

Uroczyste podsumowanie Międzyszkolnego konkursu upamiętniającego 20.rocznicę wizyty Ojca Świętego w Ełku

Wspomnienie dwudziestej rocznicy wizyty Jana Pawła II w Ełku było głównym powodem organizacji powiatowego konkursu dla szkół podstawowych i gimnazjum. Organizatorami Międzyszkolnego konkursu upamiętniającego 20.rocznicę wizyty Ojca Świętego w Ełku byli: Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Ełku oraz Zespół Szkół Samorządowych w Stradunach. Konkurs został objęty patronatem Senator Rzeczypospolitej Polskiej Małgorzaty Kopiczko, posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Wojciecha Kossakowskiego, Wójta Gminy Ełk Pana Tomasza Osewskiego oraz Ełckiej Kurii Diecezjalnej. Nagrody dla uczestników konkursu zostały ufundowane przez Senator Rzeczypospolitej Polskiej Małgorzatę Kopiczko oraz Wójta Gminy Ełk Pana Tomasza Osewskiego.
12 czerwca 2019 roku w Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, czyli wyłonienie zwycięzców oraz osób wyróżnionych w pracach na temat Wizyta Ojca Świętego Jana Pawła II w Ełku w dwóch kategoriach konkursowych: prezentacja multimedialna dla klas IV-VI oraz opowiadanie twórcze dla klas VII-VIII i gimnazjum.

Spośród prezentacji multimedialnych na nagrodę zasłużyły te, które wyróżniały się estetyką, przemyślanym układem slajdów, z wykorzystanie adekwatnych narzędzi, materiałów źródłowych, a także samodzielnością wykonania i poprawnością językową. Nagrodzone osoby:
I miejsce – Maja Grygo ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ełku
II miejsce – Michał Kapica ze Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku
III miejsce – Antonina Kaczmarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku
Wyróżnione osoby: Jakub Przyborowski i Maja Masłowska Kapica ze Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku

W kategorii na opowiadanie twórcze prace nagrodzone wyróżniały się m.in. poprawną formą wypowiedzi, twórczym podejściem do tematu – wizyty Ojca Świętego w Ełku, wykorzystaniem elementów twórczych, koncentracją w treści na wartościach, także międzypokoleniowych relacjach i poprawnością językową. Nagrodzone osoby:
I miejsce - Izabela Gutowska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach
II miejsce - Katarzyna Przybylska ze Szkoły Podstawowej im. rtm. W.Pileckiego w Rękusach
III miejsce - Patrycja Zubrzycka ze Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich
Wyróżniona osoba to Zuzanna Górska ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku.
W konkursie wzięło udział trzynaście szkół objętych konkursem.

Uroczystość zawdzięcza muzyczna oprawę chórowi Oktawa ze Szkoły Podstawowej w Stradunach pod kierownictwem pani Ewy Soliwody.
Konkurs od kilku lat cieszy się uznaniem wśród uczniów i nauczycieli i na pewno będzie kontynuowany.

Organizatorzy
doradcy metodyczni MODN w Ełku

mgr Aneta Klonowska
mgr Kamila Nawrot
mgr Jolanta Opaluch


 

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

 

 

MODN w EłkuOstatnia zmiana: 28 czerwca 2019